• Aug 01, 20
  • Albrafting

Jeni per pushime ne Sarande apo ne rrethinat e saj dhe nuk keni se me cfare I mbushni ditet? Po merziteni me te njejtat gjera cdo dite? Zhurmat , makinat dhe vapa ju kane lodhur se tepermi ?

Mendoni se ne Sarande nuk mund te behet gje tjeter vec plazhit?  Albania Rafting Group ju prezanton me disa nga aktivitetet qe ne bejme ne Sarande ose ne rrethet prane saj :

E ku ka me bukur sesa te nderthuresh plazhin ne te njejten kohe me aktivitet , duke perjetuar adrenaline te paster dhe qetesi shpirterore . Shijoni diellin , reren , guret dhe gjithcka ne nje menyre tjeter .

1-Kayak ne lumin e Bistrices me dalje ne gjirin e Sarandes do te ishte perfekte ! Shijoni pak ``Xhungel`` shqipetare duke pedaluar. Gjithcka cfare keni do ta lini mbrapa dhe do te ndjeni ate cfare ju ka munguar. (https://www.albrafting.org/tour/kayaking-bistrica-river-and-ionian-seasaranda)

2- Te nderthuresh historine me aventure per ne eshte shume e thjeshte ! Shijoni Kayak ne Butrint dhe prekni historine shqiptare e cila ka rezistuar nder vite. Amfiteatri I Butrintit , I njohur qe ne lashtesi do tju mahnise me arkitekturen e tij qe ne ato vite. Ndersa jeni duke pedaluar dhe duke menduar akoma per ate mrekulli te arkitektures , para jush do te shfaqet dhe Kalaja e Ali Pashe Tepelenes. Do te jeni deshmitare te nje mrekullie mbi det . (https://www.albrafting.org/tour/kayaking-unesco-site-butrint-ali-pashas-castle)

3-Hike , Kayak dhe Stand up Paddle ne Kakome eshte nderthurja e disa aktiviteteve se bashku duke krijuar nje experience unike dhe te paharrueshme. Gjiri i Kakomes me nderthurjen e ngjyrave : e bardha e reres , blu e detit dhe jeshile e bimeve e ben ate te duket nje parajse e vertete. Ecja per ne manastirin e Shen Merise , i ndertuar qe ne 1695 do tju bej te ndjeni dhe te futeni ne historine e atij vendi. Stand up Paddle ne ujrat e kristalta te ketij gjiri do ta plotesojne diten tuaj duke ju lene shume kujtime te bukura nga ai vend .( https://www.albrafting.org/tour/hikekayak-and-stand-paddle-kakome-bay)

4- Deshironi me shume aventure , me shume adrenaline ? Atehere provoni Rafting ne lumin e Vjoses , Zemra Blu e Europes. Me ashpersine dhe potencen e tij , lumi do tju sfidoje ! Hydro speed eshte supriza jone per ju. Eshte sporti me I ri qe ju te ndiheni si delfine dhe te kuptoni qe doni thjesht nje gje , ta sundoni ate vend dhe ta mposhtni ate lume. . Ne fund te dites , do te ndjeni qe ju fituat dhe ja dolet . Aventura juaj gjendet vetem 1.5  ore larg Sarandes . (https://www.albrafting.org/tour/rafting-wild-vjosa-river-permet)

5-Hike , Kayak dhe Snorkeling ne Gjirin e Krorzez I shtohet listes tone. Ecje , bukuri natyrale , natyre e virgjer dhe magji sirenash e kane pushtuar kete vend.  Snrokeling ne ujrat e kristalta duke pare posht detit se cfare po kurdiset do te jete nje eksperience fantastike. Bashkohuni me ne ne aventurat tona. Krijoni kujtime ! (https://www.albrafting.org/tour/hikingkayak-snorkeling-krorez-bay-day-tour)