fbpx Rafting në Kanionet 3 Milion vjeçare të Osumit | Albania Rafting Group
45 €
/ per person  

Rafting në Kanionet 3 Milion vjeçare të Osumit

Adventure park
Canyon exploration
Culture and history
Local food and gastronomy
Rafting
Kanionet e Osumit të gëlltisin brenda tyre dhe Ti bëhesh pjesë e aventurës. Rafting të jep mundësinë të udhëtosh me trup në të sotmen dhe me imagjinatë miliona vjet para. E fillon me një lundrim në sipërfaqe të tokës 3 milion vjet më parë,pastaj gërryhet dhe ti zhytesh 150 metër thellë, duke shkuar drejt bërthamës së tokës.

Overview

Rrëmbeni çantën dhe nisuni për një fundjavë aktive,aq sa të egër po aq romantike!
I kemi përgatitur të gjitha:
Ushqim fantastik,hotel i ngrohtë,ambient romantik dhe vizita në vendet më spektakolare të Beratit pasuri e UNESCO.
Hotel “Castle Park” do ta bëjë qëndrimin tuaj një përvojë fantastike, pasi ushqimi i shijshëm dhe shërbimi i mirë janë pasioni i këtij hoteli.
Aventurë të egër,adrenalinë,natyrë, qytet antik,hotel i ngrohtë,restorant romantik,verë e ushqim që nuk i gjen kollaj. Surprizoni të dashurën/dashurin tuaj me një puthje të paharueshme poshtë ujëvarës së dashurisë së përjetshme,duke lundruar në kanionet ekzotike 3 milion vjeçare të 8 ujëvarave!
Bashkohuni me skuadrën e Albania Rafting Group e cila ka sjellë për herë të parë Rafting në Shqipëri dhe e ka zhvilluar sipas standarteve europiane.

What to Expect

Dita e parë

*Mbërritja në Berat, hotel “Castle Park” Vendodhja ,Orarin konfirmoje në +355672006623
*Nisja drejt kanionit të Osumit për rreth 1,5 orë me minibus
*Mbëritja në qëndrën e rafting,Albanian Adventure Resort ,Location
*Veshja e pajisjeve të rafting,transport për në pikënisje,30 min
*Udhëzime nga guidat profesionale të rafting ,20 min
*Rafting në Kanionet e Osumit, zgjat 2 orë
*Kthimi në qëndrën e rafting dhe zhveshja e rrobave
*Drekë në një restorant në Skrapar
*Kthimi në Berat

Ky program kushton 60 Eur/person përfshirë transportin Berat-Kanion-Berat me minibus,rafting,drekë lokale në restorant në Skrapar, në total 8 orë

Në se vini në Çorovodë me makinën tuaj çmimi është 45 euro/pers Rafting + transportin e shkurtër nga qëndra e rafting në pikën e nisjes dhe nga pika e përfundimit te makina juaj.

Takimi është në qendrën e Federates Shqitare te Rafting: Albanian Adventure Resort,Vendndodhja

Për ju që dëshironi të vazhdoni udhëtimin tuaj:

*Akomodim në hotel në Berat,hotel Castle Park,Hotel Osumi,Hotel Onufri,Hotel Mangalemi,Hotel Republika
*Vizitë e lirë në lagjen e vjetër të Mangalemit dhe Gorricës
*Darkë me gatime tradicionale Beratase,në restorant "Castle Park" një ndër më të mirët për gatimet dhe shërbimin cilësor

Dita e dytë

*Mëngjes i shijshëm me produkte të zones
*Mbarimi i programit

Ky program kushton 100 Eur/person përfshirë gjithcka më sipër(Akomodim në Berat,darkë,mëngjes,transportin Berat-Kanion-Berat,Rafting,drekë në Skrapar)

Për të konfirmuar ju lutem pasi të keni zgjedhur paketën që dëshironi bëni blerjen direkt te platforma e webit.Në se nuk mundeni nëpërmjet platformes se web ju lutem kryeni pagesën në llogarine bankare :

Për të konfirmuar rezervimin ju duhet të bëni  parapagesë në llogarinë tonë bankare.

Banka Kombetare Tregtare (BKT)

SHOQATA :"ALBANIA RAFTING GROUP"

LLOGARIA NE EURO 413337682 IBAN NE EURO AL03 2052 3132 3376 82CL PRCF EURL

LLOGARIA NE LEK 413337682 IBAN NE LEK AL73 2052 3132 3376 82CL PRCL ALLY KODI SWIFT NCBAALTX

Për fëmijët nën moshën 12 vjeçare ofrojmë 10% zbritje.

Në se pas rafting dhe drekës në Skrapar dëshironi të vizitoni Urën e Kasabashit,shpellën e pirogoshit dhe tunelet e Pirogoshit çmimi është 30 eur/pers

Në se keni dëshirë për më shumë aktivitete në natyrë në Qarkun e Beratit më poshte gjeni ture opsionale:
• Off road,caravan mule,hiking in the castle of Tomor holy mount 
• Snowshoeing, Off Road and lunch  Teqeja e Tomorit
Hiking in Shpirag,the litte brother of Tomor
Off Road and hiking in Tomor ,Sotira waterfall
Kayak and stand up paddle in Tomori's lake
• Excursion and exploration of the Osum and Gradec Canyons, visit to Pirogoshi Cave, Pirogoshi Tunnels and Kasabashi Bridge 
• Hiking in the ruins of Gorrica Castle 
• Kayaking in Karavasta Lagoon, bird watching, lunch 

Accomodation

Hotel “Castle Park” është vendi i përkryer për të kaluar një natë të rehatshme dhe një nga restorantet me gatimet dhe shërbimin më të mirë të zonës..Ai gjendet i vetëm në një kodër me pisha me pamjen nga mali madhështor i Tomorit dhe nga lumi i Osumit.Thuhet që në këtë vend magjik heroi ynë kombëtar Skënderbeu puthi për herë të parë gruan e tij Donikën.Hotele të tjera që ne përdorim kur "Castle Park" nuk ka vende janë :Hotel Osumi,Hotel Onufri,Hotel Merko,Hotel Portik,Hotel Mangalemi etje
Për të gjithë ata që dëshirojnë të akomodohen në Skrapar hotelet janë:Hotel Kanionet,Hotel Shpëtimi,Hotel Kalemi,Hotel Osumi

Attention

UDHËZIME

Ju duhet të keni veshur:
-Rroba banjo
-Atlete te vjetra, sandale te mbyllura
-Kostum sportiv

Ju duhet të keni me vete:
-Peshqir
-Rroba të ngrohta për t’u ndërruar
-Sandale/Atlete per t’i ndërruar në fund të udhëtimit

Albania Rafting Group siguron për çdo turist pajisjet e mëposhtme :

 • Kostum neoprene qe ruan konstante temperaturen e trupit
 • Xhup Termik
 • Jelek shpetimi
 • Helmets
 • Albania Rafting Group zotëron mjetet lundruese dhe guiden profesionale te specializuar sipas standarteve nderkombetare te rafting.

NË SE KENI DËSHIRË TË NJIHENI ME SKUADREN TONE KLIKONI KËTU.

Bëni Kujdes!!!Shoqërohuni gjatë Rafting nga Guida të Trainuara dhe Çertifikuara! Bëni Rafting të Sigurtë! Rafting është një sport turistik i cili duhet të bëhet sipas të gjitha standarteve dhe të shoqëruar nga guida të trainuara nga Federata Shqiptare e Rafting dhe Ministria e Turizmit dhe Mjedisit

Të gjitha guidat e trainuara gjenden në faqen e Federatës Shqiptare të Rafting! Albania Rafting Group është e para skuadër sportive e cila ka sjellë rafting për herë të parë në Shqipëri .Skuadra e saj përbëhet nga guida të trainuara fort dhe të çrtifikuara sipas të gjitha standarteve ndërkombëtare.

 

Cdo pjesëmarrës duhet të ketë parasysh :

 • Mosha mbi 5-75 vjec (personat nën moshën 18 vjec, duhet të           jenë të shoqëruar nga 
një i rritur.
  • Periudha e përshtatshme për fëmijët nën 10 vjeç është maj,qershor,korrik
 • Të jetë në gjendje shëndetsore të mirë dhe të ketë konsultuar mjekun përgjatë vitit. 

 • Në mënyrë absolute, personi nuk duhet të ketë sëmundjet dhe ndërlikimet e mëposhtme:
 • Sëmundje kardiake të cdo lloj 

 • Hipertension 

 • Humbje ndjenash të cfarëdolloj natyre
 • Probleme të shtyllës kurrizore dhe sistemit muskulor, të    ndikueshëm në uljen e mundësisë fizike të vetëshpëtimit.
 • Probleme me aparatin e frymëmarrjes  - probleme nervore 

 • Shtatëzani 

 • Probleme me shikimin (miopi e rënde, shkëputje te retines, glaukomi )
 • Të jetë nën ndikimin e drogës, alkoolit . 


 

UDHËZIME

Ju duhet të keni veshur:
-Rroba banjo
-Atlete te vjetra, sandale te mbyllura
-Kostum sportiv

Ju duhet të keni me vete:
-Peshqir
-Rroba të ngrohta për t’u ndërruar
-Sandale/Atlete per t’i ndërruar në fund të udhëtimit

Albania Rafting Group siguron për çdo turist pajisjet e mëposhtme :

 • Kostum neoprene qe ruan konstante temperaturen e trupit
 • Xhup Termik
 • Jelek shpetimi
 • Helmets
 • Albania Rafting Group zotëron mjetet lundruese dhe guiden profesionale te specializuar sipas standarteve nderkombetare te rafting.

NË SE KENI DËSHIRË TË NJIHENI ME SKUADREN TONE KLIKONI KËTU.

Bëni Kujdes!!!Shoqërohuni gjatë Rafting nga Guida të Trainuara dhe Çertifikuara! Bëni Rafting të Sigurtë!

Rafting është një sport turistik i cili duhet të bëhet sipas të gjitha standarteve dhe të shoqëruar nga guida të trainuara nga Federata Shqiptare e Rafting Ministria e Turizmit dhe Mjedisit dhe Ministria e Financave.Të gjitha guidat e trainuara gjenden në faqen e Federatës Shqiptare të Rafting!

Albania Rafting Group është e para skuadër sportive e cila ka sjellë rafting për herë të parë në Shqipëri .Skuadra e saj përbëhet nga guida të trainuara fort dhe të çrtifikuara sipas të gjitha standarteve ndërkombëtare.


Price: 45 € / person

Tour availability:
Rafting + transport i shkurtër
E.g., 04/18/2021
-+

Price: 60 € / person

Tour availability:
Rafting+Transport Nga Berati + Drekë në Skrapar
E.g., 04/18/2021
-+

Price: 100 € / person

Tour availability:
Hotel+Darkë + Mëngjes+Transport +rafting +drekë
E.g., 04/18/2021
-+

Prices Include

 • 1 natë akomodim në dhoma dyshe
 • 3 vakte(darkë + mëngjes + drekë në Skrapar)
 • Rafting në kanionet e Osumit.

ARG

The Albania Rafting is the best choice if you are looking for Albania Tours, Rafting, Kayaking, Canyoning, River Hiking, Off Road Tours, SUP, Snowshoeing, Snorkeling and many other adventure activities in Albania.

Contact us

Follow Us