• Dec 06, 20
  • Albrafting

Po mendoni se ku do festoni Vitin e Ri?
Mos harxhoni kohën tuaj sepse Hotel Castle Park është dhurata për të dashurit tuaj këtë fundvit.
Imagjinoni familjen tuaj në një kështjellë në mes të pyllit ku përballë ka malin madhështor të Tomorit që në këtë periudhë është plot borë. Brenda ju pret një ambient festiv me oxhakun e zjarrtë ,pemën e vitit të ri plot drita,shandanët që shkëlqejnë nga qirinjtë tingujt e muzikës live dhe një tavolinë e pasur si për mbretër.
Darka festive,  akomodimi në dhoma matrimonial ose familjare,mëngjesi i gjyshes me petulla dhe pekmez,shampanjë në momentin e ndërimit të viteve dhe një staf fantastik në dispozicionin tuaj vjen për ju vetëm

për 11 000 lekë/person.
Fëmijët deri ne 4 vjec jane falas dhe femijët deri në 12 vjec do të paguajnë vetëm 5000 lekë!

MENU (me bazë mishi)
1. Antipasta
• Kulaç & bukë shtëpie me fara,arra dhe perime
• Gjalpë dhe gjizë nga mali i Tomorrit
• Djathra të zonës më reçel fiku
• Ullinj me spec të kuq dhe rozmarinë
• Sallatë pylli dhe shege
• Sallate dimri me brokoli
• Zarzavate të furrës ylber

2. Pjatë e parë
Një shijim i rafinuar i pjatave tradicionale si vijon
• Byrek shtëpie me lakra të egra
• Involtini me patellxhan dhe vish vici
• Kungulleshka me oriz
• Copëza biftek Berati me arra

3. Pjatë e dytë
• Kaposh Deti me pershesh me arra
• Kofshë qingji me erëza
• Qofte shtëpie te furrës

4.Pije tradicionale
• Verë të kantinave të Beratit,raki thane dhe rrushi
• Pije freskuese,rehani rrushi
• Shampanjë
• Ujë me fruta e indërsha

5.Ëmbelsira
• Bakllava të trollur në shtëpi
• Ëmbëlsirë të ftohtë shtëpie
• Tortë e gjyshes me mollë

+ INSTAGRAM ► https://www.instagram.com/albaniaraft...

+ FACEBOOK ► https://www.facebook.com/albrafting.org

+ TWITTER ► https://twitter.com/AlbaniaRafting

+ MY BLOG! ► https://www.albrafting.org/blog

http://www.aar.al/

http://castle-park.com/production/site/en/castle-park-home/

Contact US:

+BUSINESS EMAIL ► info@albrafting.org