fbpx BLOG | Albania Rafting Group

You are here

Irena Kita dhe vajza e saj Sofi ishin sot në Kanionet e Osumit në Skrapar

 • Mar 09, 21
 • Albrafting

Irena Kita dhe vajza e saj Sofi ishin sot në Kanionet e Osumit në Skrapar për herë të parë Pasi kishin shijuar rafting në lumin e Vjosës ato vendosën që fundjavën e 7 Marsit ta kalonin me skuadrën e Albania Rafting Group në Kanionet e Osumit.Ato ngelën të mahnitura nga b

Read more

Albania, the land of natural beauties and wild canyons

 • Mar 09, 21
 • Albrafting

Irena Kita and her daughter Sofi were today in Osumi’s Canyons in Skrapar for the first time.After enjoying rafting in the Vjosa River last spring they decided to spend the weekend on March 7 with the team of Albania Rafting Group in Osumi’s Canyons.

Read more

Happy International Women's Day! I'm Alma Spathara and I "Choose to Challenge"!

 • Mar 07, 21
 • Albrafting

Happy International Women's Day! International Women's Day is very important. The theme that has been selected for this year is very beautiful "Choose to Challenge" #choosetochallenge

Read more

Gëzuar 8 Marsin,Ditën Ndërkombëtare të Gruas

 • Mar 07, 21
 • Albrafting

Unë jam Alma Spathara dhe “Zgjedh të Sfidoj”!

Read more

Ku është jetesa më e mirë në fshat apo në qytet?

 • Mar 02, 21
 • Albrafting

Alma Spathara guide e Albania Rafting Group e sporteve në natyrë si hiking,rafting,kayaking,stand up paddle,hydrospeed,canyoning etje është e dashuruar me fshatin dhe natyrën dhe e ftuar në emisionin"Pasditje ime" në Radio televizionin Shqiptare me gazetaren Gerta Gixha

Read more

WRF just announced that it has joined the UNFCCC’s Sports for Climate Action initiative

 • Feb 26, 21
 • Albrafting

WRF just announced that it has joined the UNFCCC’s Sports for Climate Action initiative as a signatory to the 

Read more

Happy International Tourist Guide Day from Albania Rafting Group

 • Feb 21, 21
 • Albrafting

Albanian Rafting Federation and Albania Rafting Group wishes all guides worldwide: "Happy International Tourist Guide Day"

International Tourist Guide Day is a holiday celebrated annually on February 21st.

Read more

Explore the Balkans, Discover Albania’s best secret beaches

 • Feb 05, 21
 • Albrafting

Discover Albania’s best secret beaches by adventure sports like kayaking, stand up paddle SUP, snorkeling, speed boat ect,
You can find golden beaches and little coves with turquoise water alk ling Albania’s unspoiled coastline.Albania has hundreds of miles of craggy and breathtaking coastline.

Read more

Open Letter of National and International Environmental Civil Society Organizations, addressed to the Prime Minister of Albania Mr. Edi Rama, for the Cancellation of the Plans for the Construction of Vlora International Airport, in the Vjosa-Narta

 • Feb 02, 21
 • Albrafting

Albania Rafting Group strongly supports the initiative of National and International Civil Society Organizations for the preservation and not the destruction of a bird ecosystem as large as the Vjose-Narte Lagoon.

Read more

World Rafting Federation and Surfrider Foundation Europe , together for protecting water areas of Europe

 • Feb 02, 21
 • Albrafting

The World Rafting Federation has announced  the cooperation with Surfrider Foundation Europe, where the main goal is the protection of rivers, lakes and all water areas.

Read more

Crazy Valentine's Day in Albania ,Wild adventure, Ancient city, Cozy hotel, Romantic restaurant,

 • Jan 26, 21
 • Albrafting

Did you know that we have our crazy Valentine for You?
Wild adventure, ancient city, cozy hotel, romantic restaurant, amazing wine and food, party to dance as long as your feet don't keep you up!
Surprise your girlfriend with a memorable kiss down the waterfall of eternal love, floating in the exotic 3 million year old canyons of 8 waterfalls!

Read more

A e dini se ne kemi Shën Valentinin më të çmendur për ju të DY?

 • Jan 25, 21
 • Albrafting

A e dini se ne kemi Shën Valentinin më të çmendur për ju të DY? Rrëmbeni çantën dhe nisuni për një fundjavë aktive,aq sa të egër po aq  romantike!

Do dëshironit të shkëmbeni puthjen e dashurisë në thellësi të Kanionit të Osumit apo në majë të malit më të famshëm të Shqiperisë,Tomor?

Read more

l'Albania attraverso l'avventura -7 giorni pieni di Rafting,Trekking,Canyons

 • Jan 22, 21
 • Albrafting

Un viaggio in Albania  con molta avventura,adrenalina, storia che rimarrano per lungo nella memoria, farano questi 7 giorni indimenticabili.

Read more

Shqipëria nën 0 Gradë Celcius... Ja destinacioni që sygjeron Alma Spathara

 • Jan 21, 21
 • Albrafting

Shqipëria nën 0 Gradë Celcius...

Read more

Florjan Binaj bashkë me familjen nis mbarë vitin e ri 2021 në malin e Tomorit plot me borë

 • Jan 11, 21
 • Albrafting

Aktori  shumë i dashur  i portokallisë Florjan Binaj së bashku me familjen e tij shijuan borën e parë për vitin e ri 2021 në malin e shenjtë të Tomorit në qarkun e Beratit.Nuk është hera e parë që familja Binaj viziton Tomorin dhe qytetin pjesë të UNESCO..Në verë të 2020

Read more

Deputetja Ermonela Felaj dhe Elona Gjebrea festojnë Krishtindjet në malin e shenjtë të Tomorrit duke bërë hiking për rreth 5 orë

 • Dec 27, 20
 • Albrafting

Znj.Ermonela Felaj deputete e partisë socialiste dhe njëkohësisht ministre e shtetit për marrëdhëniet me parlamentin dhe Elona Gjebrea deputete e PS e parlamentit së bashku me familjet e tyre dhe miq e të afërm v

Read more

Kayak ,Vrojtim zogjsh, Hiking në Lagunën e Karavastasë- Divjakë,Akomodim në Berat

 • Dec 13, 20
 • Albrafting

Ky program është një mundësi e shkëlqyer për një fundjavë rigjeneruese,aktive,romantike e shlodhëse për të gjith

Read more

Vit i Ri Në Berat,Hotel Castle Park

 • Dec 06, 20
 • Albrafting

Po mendoni se ku do festoni Vitin e Ri?
Mos harxhoni kohën tuaj sepse Hotel Castle Park është dhurata për të dashurit tuaj këtë fundvit.

Read more

Krishtlindje në Berat,Mes Pyllit me Bredha e Ajrit të Pastër!

 • Dec 06, 20
 • Albrafting

Hotel "Castle Park " ju mirëpret për të kaluar bashkë me familjen darkën e vigjiljes së Krishtlindjeve me gatimet plot shije, verërave,djathrave dhe bukëve të zonës.Tingujt e muzikës afër oxhakut bubulak ,dritave rezëllitëse të pemës së Krishtlindjeve ku ju mund te vini dhuratat për fëmijët dhe të dashurit tuaj do ta bëjn

Read more

Trekking in Albania, nella grotta del Pirogoshi in Skrapar, e gallerie del Pirogoshi, visita al ponte di Kasabash

 • Dec 03, 20
 • Albrafting

La grotta di Pirogoshi è la grotta più grande e più interessante della regione di Skrapar. Il suo ingresso è impressionante e si trova accanto ai Canyon di Gradec, circondato anche da rocce calcaree.

Read more

Pages

ARG

The Albania Rafting is the best choice if you are looking for Albania Tours, Rafting, Kayaking, Canyoning, River Hiking, Off Road Tours, SUP, Snowshoeing, Snorkeling and many other adventure activities in Albania.

Contact us

Follow Us