fbpx BLOG | Albania Rafting Group

You are here

Maryam Salim, World Bank,representative,in, Albania, rafts for the first time in Albania

 • Sep 21, 20
 • Albrafting

Maryam Salim, World Bank representative in Albania, rafts for the first time in Albania with Albania Rafting Group on the Bistrica River in Saranda.

 

Read more

Maryam Salim përfaqësuesja e bankës Botërore në Shqipëri bën rafting për herë të parë në Shqipëri.

 • Sep 21, 20
 • Albrafting

Maryam Salim përfaqësuesja e bankës Botërore në Shqipëri bën rafting për herë të parë n

Read more

ZAMO SPATHARA INTERVIEW | OUR FIGHT AGAINST HYDROPOWER

 • Sep 18, 20
 • Albrafting

We met the President of the Albanian Rafting Federation on the banks of his beloved Osumi Canyons that he’s been fighting to protect.

Read more

Rafting in Corovode

 • Sep 18, 20
 • Albrafting

Whew! What a weekend! From rafting to off-roading, these past two days have been non-stop action, and I couldn’t be happier to be sharing new experiences with some of my favorite Peace Corps volunteers!

Read more

Rafting from Bistrica river to its estuary at the Ionian Sea

 • Sep 15, 20
 • Albrafting

Like a movie! Wind, twilight, escape.
Fear + merriment = adrenaline.

Read more

Kush lundron një herë në Vjosë, ka vrarë 100 Frikëra -Rrëfim nga Leonard Bombaj!

 • Sep 08, 20
 • Albrafting

Lumi Vjosa- i bukur,i paparashikueshëm,i egër, dhe shumë joshës me mospërfilljen e tij. “I fundit lum I egër në Europë”-tha L.Di Caprio. Shkova! Sepse aty kam mësuar notin 45 vjet më parë.

Read more

Energjia e çiftit Andi Bushati dhe Balina Bodinaku nuk ka kufij.Bëjnë rafting në Bistricë!

 • Sep 07, 20
 • Albrafting

Analisti Andi Bushati dhe gazetarja shumë e ëmbël Balina Bodinaku së bashku me familjarë të tyre shumë të dashur  shijuan për herë të parë rafting në lumin e Bistricës e quajtur ndryshe edhe si xhungla e vogël e Sarandës deri ne dalje të detit

Read more

Ndoshta nuk e besoni por ministria e Financës dhe Ekonomisë është një aventuriere e vërtetë, bën rafting dhe hydro speed në Vjosë!

 • Sep 07, 20
 • Albrafting

Ministria e Financës dhe Ekonomisë Znj.Anila Denaj së bashku me familjen zgjodhën rafting dhe hydro speed në lumin Vjosa në qytetin e Përmetit për ti dhënë fundjavës së tyre më shumë adrenalinë.

 

Read more

Çifti aventurier Andi Bushati dhe Balina Bodinaku bëjnë Stand Up Paddle në Kakome

 • Aug 29, 20
 • Albrafting

Çifti aventurier dhe shumë i dashur për publikun Balina Bodinaku dhe Andi Bushati kaluan një ditë aktive duke bërë sportin e Stand Up Paddle.

Read more

Karvan me mushka dhe Jeep Safari në Kalanë e Baba Tomorit.

 • Aug 22, 20
 • Albrafting

Karvan me mushka dhe Jeep Safari në Kalanë e Baba Tomorit.

Read more

Karvan me mushka në Tomor dhe eksplorim i kanioneve të Osumit me"Edicionin Veror"ABC NEWS dhe Eni Shehu

 • Aug 22, 20
 • Albrafting

Emision fantastik me gazetarin Eni Shehu në “Edicionin Veror” 2020 dhe Albania Rafting Group.

Read more

“ALBANIA RAFTING GROUP” Wins 2020 Tripadvisor Travelers’ Choice Best of the Best Award for “RIVER RAFTING AND TUBING”

 • Aug 21, 20
 • Albrafting

Falenderojmë të gjithë miqtë tanë aventurier të cilët ishin pjesë e aktiviteteve tona si rafting ne kanionet e Osumit,në lumin Vjosa,në lumin Bistrica ,në malin e shenjtë të Tomorit,në lagunën e Karavastasë ,në gjirin e Kakomesë dhe shumë udhëtimeve të tjera. Falë përshtypjeve tuaja të mira ne jemi në 10-shen më të mirë të botës si zgjedhja e udhëtarëve në Trip Advisor.

Read more

Alma Spathara, udhërrëfyesja e rafting & 15 sporteve në natyrë

 • Aug 20, 20
 • Albrafting

“Rrugët e zotit janë të panumërta”!

Read more

Eksplorim i Kanioneve të Osumit me not dhe në Këmbë

 • Aug 12, 20
 • Albrafting

Kanioni 3 milion vjeçar, i quajtur edhe si Kolorado e Europës, me gjatësi prej 12 km dhe shpatet që arrijnë deri në 120 metra do t'ju mahnisë me pamjen e tij. Ecja poshtë kanionit do të zgjasë përafërsisht 2-3 orë në varësi të përvojës, madhësisë dhe dëshirave të grupit.

Read more

Ministri i Turizmit Blendi Klosi arratiset me gomone në xhunglën e Sarandës.

 • Aug 12, 20
 • albraftingwm

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Z.Blendi Klosi së bashku me djalin e tij Aron dhe miq e mikesha të tij bëjnë rafting në lumin Bistrica në Sarandë me skuadrën e Albania Rafting Group.

Nuk është hera e parë që ministri Klosi promovon lumin e Bistricës si destinacion i turizmit të aventurës i cili vitet e fundit ka pasur nje zhvillim te madh në Shqipëri.

Read more

Yoga Retreat-Berat 2020

 • Aug 03, 20
 • Albrafting

Have you ever thought about taking some time off?

Read more

Yoga Retreat -Berat 2020

 • Aug 03, 20
 • Albrafting

A keni menduar ndonjëherë të merrni pak kohë pushim?

Read more

Are you on holidays in Saranda or in her surroundings and you don’t know with what to fill your days?

 • Aug 03, 20
 • Albrafting

Are you on holidays in Saranda or in her surroundings and you don’t know with what to fill your days?

Read more

Rafting dhe Hydrospeed në Vjosë

 • Aug 03, 20
 • Albrafting

Jeni në kërkim të një eksperince unike?

Read more

Pages

ARG

The Albania Rafting is the best choice if you are looking for Albania Tours, Rafting, Kayaking, Canyoning, River Hiking, Off Road Tours, SUP, Snowshoeing, Snorkeling and many other adventure activities in Albania.

Contact us

Follow Us