You are here

Energjia e çiftit Andi Bushati dhe Balina Bodinaku nuk ka kufij.Bëjnë rafting në Bistricë!

 • Sep 07, 20
 • Albrafting

Analisti Andi Bushati dhe gazetarja shumë e ëmbël Balina Bodinaku së bashku me familjarë të tyre shumë të dashur  shijuan për herë të parë rafting në lumin e Bistricës e quajtur ndryshe edhe si xhungla e vogël e Sarandës deri ne dalje të detit

Read more

Ndoshta nuk e besoni por ministria e Financës dhe Ekonomisë është një aventuriere e vërtetë, bën rafting dhe hydro speed në Vjosë!

 • Sep 07, 20
 • Albrafting

Ministria e Financës dhe Ekonomisë Znj.Anila Denaj së bashku me familjen zgjodhën rafting dhe hydro speed në lumin Vjosa në qytetin e Përmetit për ti dhënë fundjavës së tyre më shumë adrenalinë.

 

Read more

Çifti aventurier Andi Bushati dhe Balina Bodinaku bëjnë Stand Up Paddle në Kakome

 • Aug 29, 20
 • Albrafting

Çifti aventurier dhe shumë i dashur për publikun Balina Bodinaku dhe Andi Bushati kaluan një ditë aktive duke bërë sportin e Stand Up Paddle.

Read more

Karvan me mushka dhe Jeep Safari në Kalanë e Baba Tomorit.

 • Aug 22, 20
 • Albrafting

Karvan me mushka dhe Jeep Safari në Kalanë e Baba Tomorit.

Read more

Karvan me mushka në Tomor dhe eksplorim i kanioneve të Osumit me"Edicionin Veror"ABC NEWS dhe Eni Shehu

 • Aug 22, 20
 • Albrafting

Emision fantastik me gazetarin Eni Shehu në “Edicionin Veror” 2020 dhe Albania Rafting Group.

Read more

Alma Spathara, udhërrëfyesja e rafting & 15 sporteve në natyrë

 • Aug 20, 20
 • Albrafting

“Rrugët e zotit janë të panumërta”!

Read more

Eksplorim i Kanioneve të Osumit me not dhe në Këmbë

 • Aug 12, 20
 • Albrafting

Kanioni 3 milion vjeçar, i quajtur edhe si Kolorado e Europës, me gjatësi prej 12 km dhe shpatet që arrijnë deri në 120 metra do t'ju mahnisë me pamjen e tij. Ecja poshtë kanionit do të zgjasë përafërsisht 2-3 orë në varësi të përvojës, madhësisë dhe dëshirave të grupit.

Read more

Ministri i Turizmit Blendi Klosi arratiset me gomone në xhunglën e Sarandës.

 • Aug 12, 20
 • albraftingwm

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Z.Blendi Klosi së bashku me djalin e tij Aron dhe miq e mikesha të tij bëjnë rafting në lumin Bistrica në Sarandë me skuadrën e Albania Rafting Group.

Nuk është hera e parë që ministri Klosi promovon lumin e Bistricës si destinacion i turizmit të aventurës i cili vitet e fundit ka pasur nje zhvillim te madh në Shqipëri.

Read more

Pages

Tags

ARG

Albania Rafting Group ( ARG ) is the first tourism and sport organization in Albania , founder of Albanian Rafting Federation , member with full rights in the International Rafting Federation.

Contact us