fbpx Rafting në Vjosë,Zemra Blu e Europës | Albania Rafting Group
45 €
/ per person  

Rafting në Vjosë,Zemra Blu e Europës

Rafting
Jeni në kërkim të një eksperince unike?Doni një fundjavë speciale për personin tuaj të zemrës? Rafting në Vjosë është mundësi e shkëlqyer për ta bërë fundjavën tuaj të paharueshme duke u shkëputur nga njerëzit në qytet , nga makinat, zhurmat,vapa mbytëse dhe shijuar adrenalinën e rafting,ujin e freskët dhe pamjen spektakolare të luginës së Vjosës

Overview

Vjosa është një nga lumenjtë e fundit "të egër" të Europës.Në rrugën e saj mbi 270 km,Vjosa e kristaltë rrjedh e pandikuar në mënyrë të natyrshme,e karakterizuar nga një luginë të mrekullueshme ,rrjedha të rrëmbyeshme ishuj dhe kthesa që e bëjnë udhëtmin e rafting argëtues, plot adrenalinë dhe mbi të gjitha plot të qeshura dhe humor

Vjosa ,perla e Europës gjendet vetëm 1 orë e 45 min nga Saranda dhe 45 min nga Gjirokastra dhe 3 orë nga Tirana..

Në ditët e sotme është e vështirë të gjesh një aktivitet i cili pëlqehet nga fëmijët,adoleshentët,prindërit të dashuruarit dhe grupet shoqërore.

Epo,rafting pëlqehet nga të gjitha grupmoshat.

What to Expect

Programi Ditor për turistë që vijnë me transportin e tyre.

Takimi është në orën 10.00 -10.30 te hotel “Alvero” në qendër të Përmetit.https://g.page/HotelAlvero?share

Dhimitri pjesë e skuadrës sonë do ju presi te reçepsioni i hotel Alvero +355673899214

Prej aty me minibusin tone do te udhetijme rreth 50 min për të bërë veshjen e veshjeve profesionale të rafting buze Vjoses.

Pas udhëzimeve nga guidat ju do të bëni rafting,not,hedhje nga shkëmbinjtë për rreth 2 orë

Pas rafting në Vjosë minibusi do t'ju presi ne piken e perfundimit ku ju do te hiqni veshjet tona dhe te vishni perseri tuajat.Me pas do te udhetoni per rreth 30 min per ne Permet ku keni parkuar makinat tuaja.

Veshja e veshjeve profesionale të rafting zgjat 30 min në varësi edhe të madhësisë së grupit.

Udhëzimet dhe instruksionet nga guidat profesionale të rafting zgjat 20 min

Rafting zgjat 2 orë

Zhveshja zgjat 30 min

Ju duhet të keni veshur

-Rroba banjo

-veshje sportive

-atlete

Ju duhet të keni me vete

-Ndëresa për tu ndëruar(mbathje)

-atlete per tu ndëruar

-peshqir

Rafting kushton 4 200 leke /person
Fëmijët nën1 2 vjeç 10% zbritje

KUJDES!!! SIGUROHUNI QË GJATË SPORTIT RAFTING T'JU SHOQËROJNE GUIDAT E CERTIFIKUARA NGA FEDERATA E RAFTING (INSTRUKTORET E RAFTING) TË CILAT JANË TË LIGJSHME DHE MBAJNË PËRGJEGJESI PËR SIGURINË E JETËS SUAJ GJATË ZBRITJES NË LUMË. NA KANË ARDHUR SINJALIZIME QË KOMPANI PIRATE TË PAPERGJEGJSHME SI "VJOSA EKSPLORER" DHE "RAFTING VJOSA"PO MASHTROJNE TURISTËT PËR RAFTING DUKE PERDORUR FOTOT DHE IMAZHIN E GUIDAVE TË FEDERUARA. PERSONAT JO PROFESIONISTË, PA PAJISJET E DUHURA PËR RAFTING DHE GUIDAT JASHTË STANDARDEVE RREZIKOJNE JETEN TUAJ!!!

Ju kujtojmë se Albania Rafting Group është e para skuadër sportive që ka sjellë rafting në Shqipëri dhe ka të gjitha mjetet dhe guidat profesionale të licensuara nga Federata Shqiptare e Rafting dhe nga Ministria e Turizmit dhe e Mjedisit duke e bërë të sigurt për jetën tuaj udhëtimin.

Vzitoni faqen zyrtare të Federatës Shqiptare të Rafting për më shumë informacion: https://fshr.al/

Për të konfirmuar ju lutem pasi të keni zgjedhur paketën që dëshironi bëni blerjen direkt te platforma e webit. Në se nuk mundeni nëpërmjet platformes se web ju lutem kryeni pagesën në llogarine bankare:

Raiffeisen Bank:
Albania Rafting SHPK
NR LLOGARIS: 0011666501
IBAN në EUR: AL68 2021 1006 0000 0000 1166 6501
IBAN në LEK: AL83 2021 1006 0000 0000 0166 6501
KODI SWIFT: SGSBALTX

Banka Kombëtare Tregtare (BKT):

Albania Rafting SHPK

Nr. Llogarisë: 413007160

IBAN në EUR: AL33 2052 3132 0071 60CL PRCL ALLD

IBAN në LEK: AL97 2052 3132 0071 60CL PRCF EURD

KODI SWIFT: NCBAALTXXX

Kontakt:0672006623

Ju duhet të keni veshur

-Rroba banjo

-veshje sportive

-atlete 

Ju duhet të keni me vete 

-Ndëresa për tu ndëruar(mbathje)

-atlete per tu ndëruar

-peshqir

 


Price: 45 € / person

Tour availability:
Rafting
E.g., 06/29/2023
-+

Price: 95 € / person

Tour availability:
Rafting ,Drekë tradicionale+Hotel+Darkë
E.g., 06/29/2023
-+

Price: 5 € / person

Tour availability:
Transport Permet-Pikenisje&pikeperfundim-Permet
E.g., 06/29/2023
-+

ARG

The Albania Rafting is the best choice if you are looking for Albania Tours, Rafting, Kayaking, Canyoning, River Hiking, Off Road Tours, SUP, Snowshoeing, Snorkeling and many other adventure activities in Albania.

Contact us

Follow Us